FacebookTwitter

משלוח תמונות גדולות
קישור לג'מבו מייל למשלוח תמונות גדולות

מעקב משלוחים
ההזמנות נשלחות באמצעות דואר ישראל וניתן לעקוב אחר המשלוחים באתר של דואר ישראל (לחצו להעברה)
דף הבית >> מידע למתחתנים >> ספקים ונותני שרות >> בר ואלכוהול
 

 בר ואלכוהול

לאלכוהול אין השפעה על המראה של החתונה, אך יש לו השפעה על תחושת קהל האורחים. ישנם אנשים שללא אלכוהול הם לא יזוזו מהשולחן ויקומו לרקוד. אלכוהול עוזר להם להשתחרר ולהרגיש נינוחים לקום ולרקוד עם עשרות אנשים זרים סביבם.

 
 ישנם אולמות אירועים וחברות קייטרינג אשר מספקים גם משקאות אלכוהוליים. על-פי רוב החבילה הבסיסית כוללת משקאות תוצרת הארץ: בירה, יין, שתיה קלה. במקרה שכזה נהוג לשדרג את הבר במשקאות נוספים תוצרת חוץ.
 
אולמות וקייטרינג יוקרתיים יותר נוהגים לכלול בתפריט הבסיסי משקאות תוצרת חוץ.
 
באולמות אשר מספקים את המקום בלבד נהוג לשכור בר משקאות וצוות ברמנים.
 
 
 
שירותי בר חיצוני
 

בר פסיבי
עמדת בר, אליה ניגשים האורחים ומזמינים שתיה. בדרך כלל מציעים לאורחים גם קוקטיילים ושייקים למיניהם, המוגשים בצורה מעוצבת ומקושטת (מטריה, קש צבעוני וכו').
 
 
בר אקטיבי
בר אקטיבי הוא בדרך כלל נוסף לבר הפסיבי ועיקר פעילותו ברחבת הריקודים והמיוחד בו היא צורת ההגשה יוצאת הדופן. בחתונות המתקיימות בקיץ יכולים להציע לאורחים גם שלגונים על בסיס אלכוהול או שיפודי פירות טבולים באלכוהול.
 
קיימים 2 סוגים של בר אקטיבי וזה תלוי בכם איזה סוג לבחור, הן מבחינה תקציבית והן מבחינת אופי האירוע:
  • בר אקטיבי סולידי ובו מלצריות ניגשות לקהל ומציעות משקה, בדיוק כמו שבקבלת הפנים הציעו חטיפים.
  • בר אקטיבי אגרסיבי ובו מלצרים/מלצריות נכנסים לרחבת הריקודים, דוחפים משקאות לאורחים ואף רוקדים עם האורחים. לעתים הדבר מלווה בזיקוקים וברעשים, לעיתים עם רקדניות, ואין אף רגע דל.
 
מה כדאי לבדוק?
לאחר שבחרתם את הבר המועדף עליכם, מומלץ ללכת לראות אותם בעבודה ורצוי שזה יהיה באותו מקום בו אתם מתחתנים. במידה שאין להם אירועים קודמים באולם החתונות שלכם, כדאי לבדוק אותם באירוע באותו סדר גודל כשלכם. 
  • לבדוק את הנראות של הבר, הסדר והנקיון מכל הזוויות, במהלך כל הערב.
  • לבדוק אם יש מגוון מספיק גדול של משקאות מכל הסוגים, שתיה קלה ואלכוהול.
  • לבדוק שהברמנים מקצוענים ואדיבים וכן את יכולתם לעמוד בלחץ.
  • לבדוק שהמשקאות ממשיכים לזרום כל הערב, גם בשעות מאוחרות.
  • לבדוק את צורת ההגשה של המשקאות.
 
 לאחר שהחלטתם שזה הבר שאתם רוצים, אל תשכחו לציין בחוזה את פירוט הסיכומים ביניכם בעל-פה ולקחת בחשבון שעבודת הברמנים מסתיימת כשהחתונה מסתיימת, ולא דקה לפני.
 
 
במידה שאתם רוצים לרכוש בעצמכם את המשקאות, כדאי לבקש הצעות מחיר מהאולם / קייטרינג / בר חיצוני וכן לבדוק את העלויות בקניה עצמית ולעשות חישוב של כדאיות. אם אין לכם חברים קרובים / מכרים שעוסקים בתחום וינהלו לכם את הבר, לא מומלץ לעשות זאת לבד. 
כדאי לזכור שאם אין במקום שרותי בר עליכם לדאוג גם לברמנים. רצוי שיהיו מעל גיל 21. הממוצע הוא ברמן אחד לכל 50 איש.
 
 
 
כמויות האלכוהול שמומלץ לרכוש לחתונה שתמשך כ- 5 שעות:
 
40%-45% מכמות האורחים – בקבוקי בירה (80-90 בקבוקים ל- 200 איש).
 
60%-75% מכמות האורחים – פחיות משקה אנרגיה (120-150 פחיות ל- 200 איש).
 
2.5%-3% מכמות האורחים – וויסקי / ליקרים (5-6 בקבוקים ל- 200 איש).
 
2.5%-3% מכמות האורחים – *וודקה / טקילה (5-6 בקבוקים ל- 200 איש).
 
6%-10% מכמות האורחים – יין בבר (12-20 בקבוקים ל- 200 איש); אם ברצונכם לשים יין על השולחנות – 25% יותר ממספר השולחנות (25 בקבוקים ל- 200 איש).
 
*בחתונה בה רוב האורחים ממוצא מזרחי – מומלץ לשלב גם ארק או אוזו.
 
בקיץ שותים יותר בירה ומשקאות אנרגיה.
 
בחורף שותים יותר אלכוהול.
 
  
 
שדרוג בר קיים
במידה וברצונכם להוסיף עוד משקאות אלכוהוליים, בנוסף לחבילה הבסיסית, הכוללת משקאות תוצרת הארץ, ובהנחה שאין לכם שתיינים כבדים בקרב האורחים, יספיק מגוון של כ- 5-6% מכמות האורחים מהמשקאות הפופולריים בחתונות. תחום האלכוהול הוא אופנתי וסוגי המשקאות כאן עשויים להשתנות על פי האופנה הרווחת:
 
וודקה תוצרת חוץ.
טקילה תוצרת חוץ.
ג'ין תוצרת חוץ.
וויסקי / קוניאק תוצרת חוץ.
ליקרים למיניהם לקוקטיילים.
ייגר / פיג'לינג (וודקה תאנים).
(ארק / אוזו)
משקאות אנרגיה (60%-75% מכמות האורחים).
הרשימה המובאת כאן היא הרשימה הבסיסית. כמובן, שכל אחד יכול להוסיף / להוריד, על פי העדפותיו האישיות.
 
הערה: במידה שהמקום מספק בירה, לא מומלץ לרכוש בקבוקים באופן עצמאי, שכן מדובר בכמות לא מבוטלת של בקבוקים/פחיות שצריך לסחוב ולקרר. גם אם זה יעלה קצת יותר – כדאי להזמין מהבר / אולם / קייטרינג.
 
יש המשדרגים את הבר גם בשמפניה. במקרה זה, רצוי ליידע את הבר / האולם / הקייטרינג, כדי שידעו להיערך מראש עם כוסות תואמים. קחו בחשבון שאת השמפניה צריך גם לצנן ועל כן כדאי להביא אותה מספיק מוקדם לאולם.
 
 
כדאי לבקש מחירון משקאות ולבדוק את עלויות המשקאות תוצרת חוץ שהם מגישים, לעומת קניה עצמאית. דרך טובה להוזיל את עלויות המשקאות היא לקנות אותם בדיוטי פרי. מהרגע שהחלטתם להתחתן, כדאי לבקש מכל המכרים שיקנו לכם בקבוק כלשהו.
 
במידה שהחלטתם לשדרג את הבר ולקנות בעצמכם את המשקאות עליכם לוודא שמשקאות אלה כשרים.
 
כמו כן, קחו בחשבון שלא ניתן להכניס משקאות חלביים, כדוגמת אייריש קרים למשל, גם אם יש עליהם הכשר של הרבנות.
 
 
  • דבר נוסף, לא פחות חשוב: על הבקבוקים שאתם מוסרים לבר כדאי לרשום את שמכם בטוש לא-מחיק ולבקש את כל הבקבוקים הריקים והמלאים בסיום החתונה.
  • כדאי גם לוודא שמנהל האירוע מטעמכם נכנס מדי פעם לבר, כדי לבדוק שהכל מתנהל שם כשורה. תאמו את כניסתו לבר עם הספק (אולם / קייטרינג). אם הם יתנגדו, יש מקום לחשוד שמשהו לא תקין שם.
 
 
 
שדרוגים נוספים של הבר
 
סוכריות גומי צבעוניות
אלמנט נוסף לעיצוב הבר ולפינוק האורחים, הצעירים בעיקר, הוא תוספת של סוכריות גומי בשלל צבעים וצורות, סוכריות על מקל, סוכריות מציצה ארוכות. את הסוכריות שמים בצנצנות ובכלים שקופים. כדאי לבדוק עם הקייטרינג / האולם אם הם יכולים לספק לכם את הכלים הללו. במידה שלא – עליכם לדאוג לכלים בעצמכם. עליכם לתאם עם אנשי הבר את הבאת הסוכריות ולדאוג למילוי הכלים תוכלו גם לבקש מהם למלא את הצנצנות והכלים.
 
כמות של 4 ק"ג תספיק לכ- 200 אורחים וגם תיראה יפה על הבר. עליכם לבדוק שיש הכשר של הרבנות גם לסוכריות.
 
 
 
פיצוחים
יש המשדרגים את הבר בתוספת של "פיצוחים" – שקדים, אגוזים ממינים שונים, בוטנים – ללא קליפה – תוספת מקובלת לאלכוהול.
 
במידה שאתם מחליטים להוסיף פיצוחים – מומלץ לקנות רק מהסוג הארוז, בגלל ההכשר, אחרת אתם צפויים לוויכוחים עם משגיח הכשרות, גם אם רכשתם אותם במקום המקפיד על כשרות.
 
 
 
סיגריות
גם אם זה לא פוליטלי קורקט, יש המשדרגים את הבר בתוספת סיגריות, במיוחד אם החתונה מתקיימת בגן או במקום פתוח. את הסיגריות מציבים בתוך כלי כלשהו על הבר.
 
אם ידוע לכם שחלק נכבד מהאורחים שלכם מעשן ואתם רוצים לפנק אותם גם בסיגריות – תנו אותם לאחראי על הבר, שידאג למלא את הכלי מדי פעם, ובקשו שישמור לכם את כל הקופסאות הריקות. לא רצוי לפתוח את כל קופסאות הסיגריות, גם בגלל הלחות וגם משום שלא ידוע כמה סיגריות ינוצלו.
  • תפקידו של מנהל האירוע מטעמכם לבדוק גם את מצב הסיגריות בבר. בקשו את כל הקופסאות הריקות ובמלאות בחזרה בסיום האירוע.
 
 
מידע זה מוגש כעוד שרות ללקוחות על ידי ביג בן מתנות לאורחים. 

Go Back  Print  Send Page


 
 

ביג בן מתנות, מתנות במיתוג אישי
ביג בן מתנות (Big ben Gifts) , מתנות במיתוג אישי | הדפסה על מוצרים | חולצות עם הדפסה לבר מצווה | חולצות מודפסות לחתונה ולמסיבת רווקים | מתנות לגני ילדים ולתלמידים | מתנות לתחילת שנת הלימודים | מתנות לסוף שנה | מתנות אישיות עם הדפסה | מתנות לחיילים / מחיילים | הדפסה על מגני הוקרה למפקדים ולחיילים | מתנות קטנות לחגים | מתנות קטנות לעובדים | הדפסה על מוצרים לרכב | מתנות לגננת ולסיעות, למורה ולצוות | מתנות לגני ילדים, צהרונים, פעוטונים, מעונות יום | מתנות לתלמידים | מתנות עם תמונות.
 
טלפון: 052-5852085 * פקס. 077-4600134 * אי-מייל: bigben.gifts@gmail.com
ביג בן הדפסות על מוצרים, ביג בן הדפסה על מתנות[למעלה]
לייבסיטי - בניית אתרים