FacebookTwitter

משלוח תמונות גדולות
קישור לג'מבו מייל למשלוח תמונות גדולות

מעקב משלוחים
ההזמנות נשלחות באמצעות דואר ישראל וניתן לעקוב אחר המשלוחים באתר של דואר ישראל (לחצו להעברה)
דף הבית >> מידע למתחתנים >> הפקת החתונה >> טיפים לארגון חתונה

ארגון והפקת חתונה - מידע למתחתנים על קצה המזלג

אם יש לכם תקציב לשכור מפיקי חתונה – מה טוב. אם לא, יש לכם כאן כמה טיפים שיעזרו לכם בהפקת חתונה.
 
  
ארגון והפקת חתונה או אירוע כלשהו כרוכים בעבודה רבה בכמה תחומים, בטיפול בפרטים רבים ובהתעסקות על כל מיני ספקים שלא אחת גורמים למתחים וללחצים. הדבר נכון בכל אירוע ועל אחת כמה וכמה נכון בחתונה או באירוע שלכם. את ההכנות וההתארגנות לחתונה אתם צריכים לשלב בסדר היום הרגיל שלכם ועד כמה שהספקתם לעשות, לפעמים נדמה ששום דבר לא נעשה והמתח גואה.
 
הדרך הטובה ביותר להתמודד עם לחצים מהסוג הזה היא לתכנן את החתונה או האירוע מראש, כפי שעושים מפיקי אירועים מקצועיים.
 
  
תקציב חתונה: חשבו כמה כסף יש לכם, כמה אתם מקבלים מההורים, מה הצפי למתנות מהמשפחה/עבודה ע"פ נסיון מאירועים קודמים. אל תנחשו. אם אתם לא יודעים – העריכו את הסכום הנמוך ביותר שאתם חושבים שייתן אורח מסויים. עדיף שיישאר לכם עודף, מאשר שייחסר...
חשבו את הערכות המחיר של ההוצאות הצפויות לכם, רצוי באקסל. עשו טבלה (תוכלו להיעזר במאמר "לוקחים בחשבון
") רישמו את כל הסעיפים הרלוונטיים לכם וכן את הערכות המחיר: טור הסכום הגבוה, טור לסכום הנמוך, הוסיפו טור ל"הצעת מחיר" וטור נוסף ל"מחיר סופי". אתם יכולים גם להוסיף טורים של "מקדמה ששולמה" ו"יתרה לתשלום".
 
כל מידע חדש שיש לכם רישמו ועקבו אחר הסכומים שאתם מוציאים.
 
עמדו בתקציב שלכם. הרי לא תרצו להתחיל את חייכם המשותפים במאבקים כלכליים.
: הכינו לו"ז לתכנון העבודה שלכם – לכו אחור מתאריך היעד להיום: עד מתי לחתום חוזה עם האולם / קייטרינג ועם כל הספקים, פתיחת תיק ברבנות  וכדומה.
הכינו לעצמכם גם לו"ז ליום האירוע, כולל האירוע עצמו. כמובן, שכל תכנון של לוח זמנים בו מעורבים גורמים נוספים - יש לתאם איתם.
  
כשהכל מסודר ומאורגן – הלחץ פוחת.
  
התחשבו בדעתם של ההורים, במיוחד אם הם תומכים בכם באופן כלכלי, אבל לא רק. נכון, זה אירוע שלכם ובשורה התחתונה כל החלטה היא שלכם. אבל הבנה שלכם את ההורים, שבעצם מחכים לאירוע הזה בדיוק כפי שאתם חיכיתם (למעשה, הם חיכו יותר. החל מהרגע בו הגחתם לאוויר העולם...), תמנע חיכוכים ומתחים מיותרים.
אחרי הכל, החתונה היא חגיגת האיחוד והשמחה שלכם. כדאי לעשות הכל כדי שהיום שלכם יהיה אכן משמח לכם ולאנשים היקרים לכם.

להעברה לאתר מתחתנים בקלי קלות - לחצו כאן
 - תוכנה לארגון חתונות
 
 
 
 
 
טיפים למתחתנים ולעורכי אירועים
  
חסכו כסף – קנו אלכוהול תוצרת חוץ בדיוטי פרי
 אם אתם מחליטים לשדרג את בר המשקאות החריפים במשקאות תוצרת חוץ – המקום הזול ביותר הוא בדיוטי פרי. אם מישהו מהמכרים, בני משפחה, חברים, חברים של בני משפחה וכו' נוסע לחו"ל? בקשו ממנו לקנות בעבורכם בקבוק אחד בדיוטי פרי. לכל נוסע מותר להביא בקבוק אחד. 
 
דבר חשוב שכדאי לשים לב אליו בקנייה בדיוטי פרי הוא נושא הכשרות.
 
הוא לא צריך לסחוב איתו את הבקבוק. קונים. מפקידים למשמרת עד החזרה מהטיול. בזמן שמישהו מחכה ליד מסוע במזוודות – מישהו אחר הולך לקחת את הבקבוק (ואולי עוד דברים שקנה).
 
אל תתביישו לבקש ואל תחכו לרגע האחרון וכך תחסכו הרבה כסף על שדרוג המשקאות. וגם אל תשכחו לשלם למי שעשה לכם את השרות הזה...
 
 
 
חסכו כסף – קחו מעטפות להזמנות החתונה מהאולם
 
עד כמה שהפיתוי גדול, אל תשקיעו כסף במעטפות יוקרתיות או במעטפות בכלל. את הזמנות החתונה כדאי לשלוח בתוך מעטפות שהאולם מספק. על-פי רוב גם יש שם מפה.
 
אך זכרו: לפני שאתם ממהרים להדפיס את ההזמנות לחתונה – כדאי לוודא שההזמנה שאתם רוצים תכנס למעטפות שהאולם מספק.
 
 
 
חסכו כסף ועוגמת נפש – וודאו הגעה
 
אתם משלמים לאולם / גן / קייטרינג לפי מקום מוזמן ולא לפי כמות האנשים שהגיעו בפועל. על כן, על מנת לחסוך בעלויות מיותרות ולהמנע מעוגמת נפש וודאו מראש אם האורחים מגיעים או לא.
 
1.      על גבי ההזמנה הוסיפו את השורה: אנא אשרו הגעתכם (ומספרי טלפון).
  1. הכינו רשימה מסודרת של כל המוזמנים, עם מספרי טלפון וכמות המוזמנים.
  2. סמנו ברשימה את האורחים שאישרו הגעתם וכן את כמות המשתתפים.
  3. ימים אחדים לפני האירוע התקשרו לכל האורחים ברשימה וודאו אם מגיעים או לא. מסתבר, שישנם אנשים שמתביישים להגיד למארחים שאינם מגיעים. על מנת לקבל תשובות אובייקטיביות ואמיתיות, רצוי לשכור חברה העוסקת בתחום אישורי ההגעה או לבקש מחברים/בני משפחה שאינם מוכרים למוזמנים לעשות זאת. אפשר לחלק את התפקיד בין כמה אנשים.
 
 
 
חסכו כסף – ערכו סידורי ישיבה
 
עכשיו, כאשר אתם כבר יודעים מי מגיע – כדאי לערוך את סידורי הישיבה באופן פרטני ולא לפי קבוצות. זוהי אמנם עבודה קשה ומייגעת, אבל חשובה גם לכם, כמארחים וגם לאורחים עצמם.
 
למה זה חשוב לכם? בדרך זו אתם מוודאים שכל השולחנות מלאים ואתם לא משלמים גם על מקומות ריקים.
 
זה גם יכול למנוע וויכוחים עם ספקים לגבי כמות האורחים שהגיעו. כמו כן, כאשר הם יודעים שידועה לכם כמות האורחים בפועל – הם לא ינסו "למרוח" אתכם.
 
ולאורחים באירוע? בדרך זו מקומם מובטח ואתם מונעים מהם עוגמת נפש של חיפוש מקום ישיבה או של ישיבה עם אנשים זרים.
תוכלו לשים לכל אחד על הצלחת או לידה. במקרה שכזה, מומלץ לבחור מתנה שתהיה בצבעים התואמים לצבעי השולחן.
 
תכננו כך שכל הקבוצות המכירות זו את זו ישבו באותו אזור.
 
את הצעירים והצעירים ברוחם הושיבו קרוב לרחבת הריקודים. את המבוגרים – כמה שיותר רחוק מהרמקולים.

איך אפשר להוזיל עלויות?
לתאריכים ולימים ישנה משמעות מבחינת המחירים:
* חתונת חורף (דצמבר-ינואר פברואר) - זולה יותר מחתונות באביב-קיץ-סתיו - עניין של היצע וביקוש. גם האולם וגני אירועים (שנערכים לחורף) וגם הספקים השונים - מוזילים את התעריפים בחורף.
* חתונה ביום ה' או ג' - יקרה יותר מאשר בימים א'-ב', ד'.
* שישי בצהרים, יום לפני ערב חג - יכולים להיות זולים יותר.
אם אתם לא "נעולים" על תאריכים מסויימים ואתם רוצים חתונה זולה יותר - בחירה של תאריך אחד מהנ"ל יכולה להוזיל כ- 30% מהוצאות האירוע.
 
 
 
אלא היו טיפים איך לחסוך כסף בעלויות, אך בשום מקרה אל תתפשרו על האיכות בגלל הכסף.
כמו שאמרו חכמים לפנינו: הטעם המר של השרות/המוצר הרע נשאר זמן רב לאחר שפג טעמו המתוק של המחיר הנמוך.
 
 
 
 
 
רשיון עסק
 
מצאתם אולם / גן אירועים שמצא חן בעיניכם? נהדר!
 
עכשיו, לפני שבודקים את התאריך שרציתם פנוי – תבדקו אם יש להם רישון עסק בתוקף. אם לא רשיון בתוקף – לפחות שיציגו מסמכים עדכניים שהם בהליכי קבלת הרשיון.
לא הייתם רוצים לגלות כמה ימים לפני האירוע, שהרסו לכם את האולם. נכון? זה לא בדיוני. זה כבר קרה.
משרד הפנים
מפרסם רשימת גני אירועים ששללו מהם את הרשיון לערוך אירועים. הרשימה מתעדכנת מדי פעם. בנוסף, ניתן לבדוק בועדה לתכנון ובנייה ברשות המקומית בה נמצא הגן
 
 
 
בדיקת אולם אירועים / קייטרינג
 
ראיתם אולם או גן אירועים שמצא חן בעיניכם? גם המחירים והשירותים המוצעים בו לטעמכם? יופי. רגע לפני שאתם הולכים לחתום איתם, עשו ביקור במקום "על חם".
 
לכו לאחד האירועים, מבלי לתאם עם האולם, ובדקו אם הכל נראה כמו שצריך, אם השרות טוב, אם השרותים נקיים במהלך כל הערב וכל דבר שחשוב לכם.
 
אם זה אולם המספק גם את הארוחה – בידקו שכל המנות יוצאות יחד, במקרה של הגשה, או שיש מספיק אוכל בכל המזנונים, במקרה של "בופה", האם יש מספיק מלצרים/מגישים, האם השרות אדיב וחייכני, האם יש מספיק מזנונים.
 
אגב, לא משנה כמה עמדות הגשה מציעים לכם – תמיד בקשו עוד עמדה. כמה שיש יותר עמדות – כך ישנם פחות אנשים בתור שעומדים פחות זמן.
 
במידה שאתם מזמינים קייטרינג חיצוני – לכו גם לאירוע בו נמצאים אנשי הקייטרינג.
 אם יש לכם הערות/השגות – רישמו אותם וודאו עם האולם והקייטרינג שזה לא קורה אצלכם.
 
 
 
ספקים בחתונה או באירוע – ודאו הגעה
 
ימים אחדים לפני החתונה מומלץ להתקשר לכל הספקים ולוודא שהאירוע שלכם רשום אצלם. גם אם דיברתם איתם יומיים לפני כן, דרשו שיבדקו ביומן אם אכן האירוע שלכם רשום אצלם במועד זה.
 
כבר היו מקרים שבהם האיוע היה רשום בחודש אחר. לא הייתם רוצים שזה יקרה לכם.
 
 
 
"מנהל אירוע" מטעמכם
 
גייסו את אחד החברים או בני המשפחה, אדם שאתם מכירים כאיכפתי, סמכותי ומאורגן ומנו אותו להיות "מנהל האירוע" מטעמכם ודווחו עליו לספקים. תנו לו את לוח הזמנים שהכנתם, הציגו בפניו את כל הרצונות והדרישות שלכם מהאירוע. אדם זה יגיע מוקדם יותר, יציג את עצמו בפני הספקים וידאג שהכל יהיה כמו שהתכוונתם.
 
  
 
 
עוד כמה דברים קטנים וחשובים 
 
 
נעליים חדשות
 
רצוי לקנות מספיק זמן מראש ולנעול בבית כמה שיותר, כדי להתאים אותם לרגל שלכם. אין דבר מעצבן יותר מלעבור משולחן לשולחן עם כאבי רגלים בגלל נעליים שלא הסתגלתם אליהם, שלא לדבר על ריקודים.
 
 
 
נסיעה בטוחה בסיום האירוע
 
המכונית מקושטת. השושבין מתייצב בבוקר ודואג לעזור בכל תחום אפשרי. הוא מסתובב אתכם כל היום, עד שהוא מגיע אתכם לאולם. אחרי שהוא טרח כל היום מגיע לו, אפילו יותר מכולם, גם ליהנות בחתונה. אם מבחינתנו ליהנות זה גם לשתות אלכוהול – נהדר. שישתה, אבל תפקידו כנהג שלכם הסתיים.
שכרו נהג מקצועי, שיסיע אתכם למחוז חפצכם בסיום האירוע. זה אולי עולה יותר, אבל גם מבטיח שתחזרו ליעדכם בבטחה. זוכרים? אם שותים לא נוהגים.

פנקו את עצמכם
אם אתם לא יוצאים מיד אחרי החתונה לירח דבש - הזמינו לעצמכם טיפול זוגי בספא ליום שאחרי החתונה, שיכלול גם עיסוי. אחרי כל המתח, ההתרוצצויות והיום-לילה הארוך שהיה לכם - טיפול מפנק בספא יחולל נפלאות.

 
רוצים להמשיך לנוח בבית, מבלי לצאת ממנו? לא מתחשק לכם להוציא עוד כמה מאות שקלים על הספא? הזמינו אליכם הביתה טיפול זוגי מפנק, שיכלול עיסויי שיאצו, טווינה, רפלקסולוגיה. הם יהפכו אתכם לאנשים חדשים (ציטוט מפי אנשים שעברו את החוויה הזו).

אגב, העצה הזו טובה גם לימים של לפני החתונה. טיפולי עיסוי, שיאצו ורפלקסולוגיה יעזרו לכם להרגע ולפרוק מתחים, בעקבותיהם תוכלו להסתער על המשך ההכנות מלאי אנרגיה.


 מידע זה מוגש כעוד שרות ללקוחות על ידי ביג בן מתנות לאורחים.
 

 

 
 
 
 

Go Back  Print  Send Page


 
 

ביג בן מתנות, מתנות במיתוג אישי
ביג בן מתנות (Big ben Gifts) , מתנות במיתוג אישי | הדפסה על מוצרים | חולצות עם הדפסה לבר מצווה | חולצות מודפסות לחתונה ולמסיבת רווקים | מתנות לגני ילדים ולתלמידים | מתנות לתחילת שנת הלימודים | מתנות לסוף שנה | מתנות אישיות עם הדפסה | מתנות לחיילים / מחיילים | הדפסה על מגני הוקרה למפקדים ולחיילים | מתנות קטנות לחגים | מתנות קטנות לעובדים | הדפסה על מוצרים לרכב | מתנות לגננת ולסיעות, למורה ולצוות | מתנות לגני ילדים, צהרונים, פעוטונים, מעונות יום | מתנות לתלמידים | מתנות עם תמונות.
 
טלפון: 052-5852085 * פקס. 077-4600134 * אי-מייל: bigben.gifts@gmail.com
ביג בן הדפסות על מוצרים, ביג בן הדפסה על מתנות[למעלה]
לייבסיטי - בניית אתרים